Rozpoczęcie Działalności Gospodarczej na Terenie Stanów Zjednoczonych

Doradzamy Klientom Europejskim rozważającym rozpoczęcie działalności gospodarczej na rynku amerykańskim poprzez otwarcie oddział spółki w USA. Najczęstsze kroki związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych:

1. Wybór odpowiedniej formy prawnej dla spółki w USA

  • Klienci indywidualni nie posiadający prawa do stałej rezydencji na terenie Stanów Zjednoczonych maja do wyboru 2 formy prawne: spółkę LLC lub spółkę c-corporation.
  • W praktyce najczęściej proponujemy naszym Klientom otwarcie spółki typu LLC w Stanie New Jersey.

2. Rejestracja stanowa spółki

  • Amerykańska spółka ma obowiązek zarejestrować działalność gospodarczą w stanach gdzie taka spółka zamierza prowadzić swoje interesy. Zwykle wymagane informacje to nazwiska dyrektorów, adres agenta i informacje o ubezpieczeniach dla pracowników w USA.

3. Uzyskanie numeru podatkowego dla spółki amerykańskiej

  • Numer podatkowy jest wymagany przez kontrahentów w USA, jest on także potrzebny do rozliczeń podatkowych w USA, a także do otwarcia konta firmowego spółki w USA. Więcej informacji na stronie Amerykańskiego Urzędu Podatkowego: www.irs.gov

4. Ustalenie nazwy spółki w USA

  • Dodatkowym wymogiem w Stanach Zjednoczonych jest potwierdzenie czy proponowana nazwa dla spółki w USA jest dostępna w stanie w którym spółka zamierza prowadzić działalność gospodarczą na terenie Stanów Zjednoczonych.
  • Klienci rozważający założenie spółki w Stanie Nowy Jork mogą samodzielnie wykonać takie rozeznanie na stronie internetowej www.dos.ny.gov/corps/bus_entity_search.html

5. Adres firmowy spółki na terenie Stanów Zjednoczonych

  • Amerykański podmiot gospodarczy musi posiadać fizyczny adres na terenie Stanów Zjednoczonych. Istniejące opcje: wynajem biura w USA lub założenie wirtualnego biura w Stanach Zjednoczonych.

6. Zatrudnienie agenta spółki i przedstawicieli na terytorium Ameryki

7. Przygotowanie umów zgodnych z prawem amerykańskim

8. Rozpoczęcie księgowości i rozliczeń podatkowych spółki na terenie USA