Doradzamy Klientom Europejskim którzy rozważają rozpoczęcie działalności gospodarczej na rynku amerykańskim poprzez otwarcie oddział spółki w USA. Najczęstsze kroki które spółka spoza Stanów Zjednoczonych musi wykonać w celu rozpoczęcia działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych: 

1. Wybór odpowiedniej formy prawnej dla spółki w USA

  • Klienci indywidualni nie posiadający prawa do stałej rezydencji na terenie Stanów Zjednoczonych maja do wyboru 2 formy prawne: spółkę LLC lub spółkę c-corporation.
  • W praktyce najczęściej przekonujemy naszych Klientów do otwarcia spółki typu LLC w Stanie New Jersey.

2. Rejestracja stanowa spółki

  • Spółka potrzebuje zgłosić rodzaj swojej działalności gospodarczej na terenie stanu gdzie spółka amerykańska zamierza prowadzić działalność gospodarczą, tzn. podać informacje o swoich dyrektorach, wymaganych ubezpieczeniach i pracownikach w USA, itp.

3. Uzyskanie numeru podatkowego dla spółki amerykańskiej

  • Numer podatkowy jest wymagany przez kontrahentów w USA, jest on także potrzebny do rozliczeń podatkowych w USA, a także do otwarcia konta firmowego spółki w USA. Więcej informacji na stronie Amerykańskiego Urzędu Podatkowego: www.irs.gov

4. Ustalenie nazwy spółki w USA

  • Dodatkowym wymogiem w Stanach Zjednoczonych jest potwierdzenie czy proponowana nazwa dla spółki w USA jest dostępna w stanie w którym spółka zamierza prowadzić działalność gospodarczą na terenie Stanów Zjednoczonych.
  • Klienci rozważający założenie spółki w Stanie Nowy Jork mogą samodzielnie wykonać takie rozeznanie na stronie internetowej www.dos.ny.gov/corps/bus_entity_search.html

5. Adres Firmy na terenie Stanów Zjednoczonych

  • Ustalanie adresu fizycznego dla spółki w Stanach Zjednoczonych poprzez wynajem biura w USA lub założenie wirtualnego biura w Stanach Zjednoczonych.

6. Zatrudnienie agenta spółki lub przedstawiciela na terytorium Ameryki

7. Przygotowanie umów zgodnych z prawem amerykańskim

8. Rozpoczęcie księgowości i rozliczeń podatkowych spółki na terenie USA