Nowy rynek i wyzwanie przed Twoją firmą?

Wkroczenie i sprzedaż produktów i usług na rynku amerykańskim

Kancelaria pomaga Klientom przy rozpoczęciu działalności gospodarczej na terenie USA

Wybór formy prawnej dla spółki w USA

Osoby indywidualne nie posiadające prawa do stałej rezydencji na terenie Stanów Zjednoczonych mają do wyboru dwie formy prawne: spółkę LLC lub spółkę c-corporation. Z powodów praktycznych najczęściej przekonujemy Klientów do otwarcia spółki typu LLC na terenie Stanie New Jersey.

Rejestracja stanowa spółki amerykańskiej

Spółka prowadząca działalność biznesową w więcej niż jednym stanie USA ma obowiązek zarejestrowania swojej działalności gospodarczej w stanach gdzie spółka zamierza prowadzić swoje interesy. Każdy stan stawia inne wymogi w tej kwestii, ale najczęściej wymagane informacje to nazwiska dyrektorów spółki, adres agenta i informacje o ubezpieczeniach.

Uzyskanie numeru podatkowego dla spółki w USA

Amerykański numer podatkowy jest potrzebny do przygotowania i rozliczenia podatków firmy w Stanach Zjednoczonych. Numer podatkowy jest także niezbędny do uzyskania wymaganych ubezpieczeń biznesowych na terenie USA jak i do otwarcia konta bankowego.

Ustalenie nazwy dla spółki w USA

Firma która chce działać na rynku amerykańskim powinna ustalić czy proponowana nazwa dla spółki jest dostępna w stanie, w którym spółka zamierza prowadzić działalność gospodarczą.

Adres spółki na terenie Stanów Zjednoczonych

Amerykańska spółka musi posiadać fizyczny adres na terenie Stanów Zjednoczonych. Istnieją dwie możliwości: wynajem fizycznego biura w USA lub założenie wirtualnego biura w Stanach Zjednoczonych.

Inne kwestie

Na jakiej zasadzie zatrudnimy agenta lub przedstawiciela spółki na rynku amerykańskim? Jak ubezpieczyć firmę działająca na rynku amerykańskim? Kto zajmie się przygotowaniem i negocjacjami umów z klientami w USA? Kto będzie prowadzić księgowość firmy w Stanach Zjednoczonych?