Eksport i sprzedaż produktów na rynek amerykański związany jest z uzyskaniem pewnych pozwoleń i rejestracji. Każda branża posiada swoje specyficzne wymagania, oto przykłady z niektórych branży:

 

Sprzedaż Aplikacji w iTunes USA
Firma Apple często wymaga od właściciela aplikacji uregulowania kwestii prawnych związanych z amerykańskim prawem własności intelektualnej, tzw IT rights. Znak lub marka związana aplikacja, programem powinna być zarejestrowana w Amerykańskim Biurze Patentów i Znaków Towarowych. http://www.uspto.gov/trademarks/index.jsp

 

Eksport Alkoholi Na Rynek Amerykański
Eksport alkoholi do USA jest związany z uzyskaniem rejestracji w urzędzie federalnym a także pozwoleń w urzędach stanowych. Amerykańskie pozwolenia muszą być załatwione przed przekroczeniem granicy amerykańskiej. Dla przykładu dystrybutor i eksporter alkoholi na terytorium Stanu New Jersey musi:

  • otrzymać pozwolenie federalne, tzw "Basic Import Permit"
  • przygotować etykietę napojów alkoholowych zgodna z wymogami prawa amerykańskiego
  • uzyskać rejestrację FDA
  • złożyć wniosek o rejestrację znaku towarowego związanego z produktem w USA

Na poziomie stanowym dystrybutor musi uzyskać stanowa licencję tzw "Wholesale License" zezwalający na rozprowadzanie alkoholi na terytorium Stanu New Jersey. Jednym z wymogów aby uzyskać taka licencję jest posiadanie lub wynajem powierzchni magazynowej w Stanie New Jersey.

 

Export Żywności do USA i Rejestracja FDA
Export żywności do USA wymaga spełnienia wymaga rejestracji zakładu produkującego żywność w FDA, Amerykańskiej Agencja ds. Żywności i Leków. Rejestracja w FDA jest obowiązkowa dla zakładów produkujących, pakujących lub przechowujących żywność która będzie eksportowana na rynek amerykanki. Więcej informacji na temat sprzedaży żywności i leków w USA na stronie Amerykańskiej Agencja Żywności i Leków http://www.fda.gov/Food/default.htm