Warunki obsługi prawnej firm w USA

"Stawka godzinowa nie jest najlepszym rozwiązaniem dla moich Klientów w USA."

Adwokat Jacek Cieszynski

Jako adwokat biznesowy z wieloletnim doświadczeniem prawnym w USA, jak i bardzo dobrym instynktem biznesowym nie jestem zwolennikiem używania stawki godzinowej przy obsłudze prawnej firmy prowadzącej działalność gospodarczą na terenie USA.

Dlaczego stawka godzinowa nie jest najlepszym rozwiązaniem dla mnie jak a jeszcze bardziej dla moich klientów?

  • Po pierwsze, przeciętny klient lub jego pracownik obawia się podnieść telefon i zadzwonić do mnie, aby przedyskutować nowy pomysł na produkt lub kwestie prawne które codziennie napotyka jego firma działająca na rynku USA. Dlaczego? W obawie, iż na koniec miesiąca jego firma otrzyma wysoki rachunek za moje usługi prawne. Przy użyciu stawki godzinowej nie istnieje limit kosztu usługi prawnej.
  • Ale najważniejszy powód dla którego stawka godzinowa jest nie jest najlepszym rozwiązaniem jest fakt iż klient traci swój drogocenny czas sam szukając odpowiedzi na pytania prawne lub podejmuje niepotrzebne ryzyko prawne, zamiast skupić się na rozwijaniu biznesu na rynku amerykańskim lub kreowaniu nowych produktów, lub usług skierowanych na rynek USA.

Obsługa prawna firm w USA pakiety miesięczne

Osobiście wierze w długoterminową współpracę z każdym klientem biznesowym, stąd jako jedna z niewielu prawników w USA oferuję obsługę prawną firm prowadzących działalność gospodarczą w Stanach Zjednoczonych w oparciu o stałe opłaty miesięczne.

Jakie są warunki związane ze stałą obsługą prawną firm prowadzących działalność gospodarczą na terenie Stanów Zjednoczonych na zasadzie stałej stawki miesięcznej? Jedyny warunek to minimalna 3-miesięczna umowa z kancelarią.

Gwarantuje zero ryzyka. Każdy z nowych Klientów, który nie będzie zadowolony ze współpracy z kancelarią Cieszynski Law Group w przeciągu pierwszych 30 dni otrzyma zwrot pierwszej opłaty za stałą obsługę prawną w USA.

Wynagrodzenie ryczałtowe za usługi prawne w USA

Istnieją pewne projekty gdzie od samego początku współpracy mogę w przejrzysty sposób przedstawić Klientowi końcowy koszt usługi prawnej, czyli określić stawkę ryczałtową. Na przykład, przy rejestracji spółki w jednym z amerykańskich stanów mogę dość dokładnie określić dla Klient jaki będzie koszt wsparcia prawnego przy rozpoczęciu działalności gospodarczej w USA. Przykładowo, usługa zarejestrowania firmy w USA zaczyna się od $800 ale końcowy koszt takiej usługi będzie zależny od następujących czynników.

  • Amerykańskiego stanu w którym amerykańska firma będzie zarejestrowana.
  • Opłat urzędowych związanych z rejestracją działalności gospodarczej w wybranym stanie.
  • Kosztu wynajmu fizycznego adresu dla oddziału spółki w USA. Bez posiadanie fizycznego adresu firmy w USA, działalność podmiotu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych będzie bardzo ograniczona.
  • Opłaty pobieranej przez agenta rejestrowego spółki w stanie, gdzie firma będzie prowadzić działalność gospodarczą.
  • Stopnia skomplikowania umowy operacyjnej dla firmy w USA, tzw. „operating agreement
Paweł
Paweł
Czytaj więcej
Wybrałem usługi Jacka gdyż od samego początku w kontakcie cechował go profesjonalizm i chęć załatwienia sprawy szybko i sprawnie. Dodatkowo potwierdziłem swój wybór pozytywnymi opiniami od jego poprzednich klientów. Z ręką na sercu polecam usługi Jacka - nie zawiodłem się - cały proces sprawnie i dokładnie a co najważniejsze efekt działań w 100% zgodny z obietnicami. Dobrze wydane pieniądze! Polecam!
Adwokat Stanisław R.
Adwokat Stanisław R.
Czytaj więcej
To był dobry wybór. Szukałem osoby specjalizującej w obsłudze prawnej podmiotów i przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na rynku amerykańskim. Jak się okazało, Pan Jacek okazał się osobą kompetentną, zaangażowaną, znającą procesy biznesowe oraz prawne na rynku amerykańskim. Dzięki praktycznemu doświadczeniu skutecznie rozwiązane zostały kwestie prawne i organizacyjne. Bardzo miły i kontaktowy człowiek. Polecam.
Tomasz
Tomasz
Czytaj więcej
Jako właściciel firmy NAN Films LLC chciałbym podziękować za niesamowitą pomoc ze strony prawa. Twoje doświadczenie i wiedza były dla mnie bardzo pomocne w organizowaniu wielu rzeczy na terytorium Stanów Zjednoczonych. To naprawdę ważne, aby powiedzieć, że jestem dumny ze współpracy z Tobą. Po pewnym czasie wiem, że praca z tobą jest bezpieczna dla mnie i mojej firmy
Stanisław
Stanisław
Właściciel
Czytaj więcej
Pan Jacek Cieszyński jest godny polecenia każdemu przedsiębiorcy zainteresowanemu poszerzeniem swojej działalności poza teren Polski. Amerykańska biurokracja potrafi być przytłaczająca, czasem wręcz demotywująca. Z pomocą Jacka Cieszynskiego udało nam się osiągnąć nasze ambitne cele. Pan Cieszyński szanuje czas i zaangażowanie klienta, oraz potrafi znaleźć i przetłumaczyć prawne zawikłania w sposób zrozumiały dla przedsiębiorcy. Jesteśmy pewni, że będziemy chcieli korzystać z usług w przyszłości.
Mykotty
Mykotty
Czytaj więcej
Jeżeli chcecie szybko i skutecznie rozpocząć legalną sprzedaż w USA, to koniecznie skorzystajcie z pomocy Jacka Cieszyńskiego. Jego liczne kontakty w USA, znajomość rynku oraz perfekcyjne “czucie” kultury amerykańskiej to atuty, dzięki którym błyskawicznie uruchomicie amerykańską spółke. I uwierzcie mi, w całym procesie organizowania formalności to Wy będziecie ogniwem, które wydłuża proces. Jacek to mistrz dopinania tematów.