Ile kosztuje obsługa prawna firmy w USA

Stawka godzinowa nie jest najlepszym rozwiązaniem dla moich Klientów w USA.

Jako adwokat biznesowy z wieloletnim doświadczeniem prawnym w Stanach Zjednoczonych, jak i bardzo dobremu zrozumieniu co potrzebuje biznes na rynku amerykańskim nie jestem zwolennikiem używania stawki godzinowej przy stałej obsłudze prawnej firm prowadzących działalność gospodarczą w USA. Dlaczego?

Ponieważ stawka godzinowa nie jest najlepszym rozwiązaniem dla moich klientów, jak i dla mnie. Przeciętny klient lub jego pracownik obawia się podnieść telefon i zadzwonić do mnie, aby przedyskutować nowy genialny pomysły lub poważne kwestie które codziennie napotyka jego firma działająca na rynku USA w obawie, iż na koniec miesiąca otrzyma wysoki rachunek za moje usługi prawne. Bardzo często klient traci swój drogocenny czas sam szukając odpowiedzi na swoje kwestie prawne lub podejmuje niepotrzebne ryzyko prawne, zamiast skupić się na rozwijaniu biznesu lub kreowaniu nowych produktów lub usług.

Obsługa prawna firm w USA pakiety miesięczne

Osobiście wierze w długoterminową współpracę z każdym klientem biznesowym, stąd jako jedna z niewielu prawników w USA oferuję obsługę prawną firm prowadzących działalność gospodarczą w Stanach Zjednoczonych w oparciu o stałe opłaty miesięczne.

Warunki stałej obsługi prawnej firm w USA

Jakie są warunki związane ze stałą obsługą prawną przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą lub handlową na terenie Stanów Zjednoczonych na zasadzie stałej stawki miesięcznej? Jedyny warunek to minimalna 3-miesięczna umowa z moją kancelarią. Gwarantuje zero ryzyka. Każdy z nowych Klientów, który nie będzie zadowolony ze współpracy z kancelarią Cieszynski Law Group w przeciągu pierwszych 30 dni otrzyma zwrot pierwszej opłaty za stała obsługę prawną w USA

Wynagrodzenie ryczałtowe za usługi prawne w USA

Istnieją pewne projekty gdzie od samego początku współpracy mogę w przejrzysty sposób przedstawić Klientowi końcowy koszt usługi prawnej, czyli określić stawkę ryczałtową. Na przykład, przy rejestracji spółki w jednym z amerykańskich stanów mogę dość dokładnie określić dla Klient jaki będzie koszt wsparcia prawnego przy rozpoczęciu działalności gospodarczej w USA. Przykładowo usługa zarejestrowania firmy w USA zaczyna się od $800 ale końcowy koszt takiej usługi będzie zależny od następujących czynników.

  • Amerykańskiego stanu w którym amerykańska firma będzie zarejestrowana.
  • Opłat urzędowych związanych z rejestracją działalności gospodarczej w wybranym stanie.
  • Kosztu wynajmu fizycznego adresu dla oddziału spółki w USA. Bez posiadanie fizycznego adresu firmy w USA, działalność podmiotu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych będzie bardzo ograniczona.
  • Opłaty pobieranej przez agenta rejestrowego spółki w stanie, gdzie firma będzie prowadzić działalność gospodarczą.
  • Stopnia skomplikowania umowy operacyjnej dla firmy w USA, tzw. „operating agreement„.