Warunki obsługi prawnej firm w USA

"Stawka godzinowa nie jest najlepszym rozwiązaniem dla moich Klientów w USA."

Adwokat Jacek Cieszynski

Jako adwokat biznesowy z wieloletnim doświadczeniem prawnym w USA, jak i bardzo dobrym instynktem biznesowym nie jestem zwolennikiem używania stawki godzinowej przy obsłudze prawnej firmy prowadzącej działalność gospodarczą na terenie USA.

Dlaczego stawka godzinowa nie jest najlepszym rozwiązaniem dla mnie jak a jeszcze bardziej dla moich klientów?

  • Po pierwsze, przeciętny klient lub jego pracownik obawia się podnieść telefon i zadzwonić do mnie, aby przedyskutować nowy pomysł na produkt lub kwestie prawne które codziennie napotyka jego firma działająca na rynku USA. Dlaczego? W obawie, iż na koniec miesiąca jego firma otrzyma wysoki rachunek za moje usługi prawne. Przy użyciu stawki godzinowej nie istnieje limit kosztu usługi prawnej.
  • Ale najważniejszy powód dla którego stawka godzinowa jest nie jest najlepszym rozwiązaniem jest fakt iż klient traci swój drogocenny czas sam szukając odpowiedzi na pytania prawne lub podejmuje niepotrzebne ryzyko prawne, zamiast skupić się na rozwijaniu biznesu na rynku amerykańskim lub kreowaniu nowych produktów, lub usług skierowanych na rynek USA.

Obsługa prawna firm w USA pakiety miesięczne

Osobiście wierze w długoterminową współpracę z każdym klientem biznesowym, stąd jako jedna z niewielu prawników w USA oferuję obsługę prawną firm prowadzących działalność gospodarczą w Stanach Zjednoczonych w oparciu o stałe opłaty miesięczne.

Jakie są warunki związane ze stałą obsługą prawną firm prowadzących działalność gospodarczą na terenie Stanów Zjednoczonych na zasadzie stałej stawki miesięcznej? Jedyny warunek to minimalna 3-miesięczna umowa z kancelarią.

Gwarantuje zero ryzyka. Każdy z nowych Klientów, który nie będzie zadowolony ze współpracy z kancelarią Cieszynski Law Group w przeciągu pierwszych 30 dni otrzyma zwrot pierwszej opłaty za stałą obsługę prawną w USA.

Wynagrodzenie ryczałtowe za usługi prawne w USA

Istnieją pewne projekty gdzie od samego początku współpracy mogę w przejrzysty sposób przedstawić Klientowi końcowy koszt usługi prawnej, czyli określić stawkę ryczałtową. Na przykład, przy rejestracji spółki w jednym z amerykańskich stanów mogę dość dokładnie określić dla Klient jaki będzie koszt wsparcia prawnego przy rozpoczęciu działalności gospodarczej w USA. Przykładowo, usługa zarejestrowania firmy w USA zaczyna się od $800 ale końcowy koszt takiej usługi będzie zależny od następujących czynników.

  • Amerykańskiego stanu w którym amerykańska firma będzie zarejestrowana.
  • Opłat urzędowych związanych z rejestracją działalności gospodarczej w wybranym stanie.
  • Kosztu wynajmu fizycznego adresu dla oddziału spółki w USA. Bez posiadanie fizycznego adresu firmy w USA, działalność podmiotu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych będzie bardzo ograniczona.
  • Opłaty pobieranej przez agenta rejestrowego spółki w stanie, gdzie firma będzie prowadzić działalność gospodarczą.
  • Stopnia skomplikowania umowy operacyjnej dla firmy w USA, tzw. „operating agreement