Rejestracja spółek w USA kupno i sprzedaż spółek USA

We współczesnym świecie pełnym informacji, gdzie każdy polski przedsiębiorca posiada dostęp to Internetu i wyszukiwarki Google w której może znaleźć bardzo dużo mylnych informacji dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej na rynkach zagranicznych. Wyszukanie informacji dotyczących założenia spółki w USA lub znalezienie doradcy w Polsce który oferuje usługę rejestracji spółki w Wyoming lub Delaware nie zajmuje więcej niż 2 minuty. Zanim jednak podejmiesz decyzje o założeniu firmy w USA, powinieneś zapoznać się z praktycznymi kwestiami które pojawią się przed polskim udziałowcem i  jego firmą zarejestrowaną w USA, szczególnie w 2020 i 2021 roku

Rejestracja firmy w USA a realia rynku amerykańskiego

zakładanie spółek w usa
Rejestracja spółki w USA

Wielu przedsiębiorców z Polski, posuwa się w kierunku rejestracji firmy w Wyoming ponieważ usłyszeli gdzieś, iż taki ruch pozwoli na nie płacenia podatków w Polsce, lub w USA. Najczęściej jest to bardzo błędne myślenie. Warto doradzić się doradcy podatkowego czy założenie firmy w Wyoming będzie oznaczać zerowe opodatkowanie działalności gospodarczej lub sprzedaży internetowej prowadzanej na terenie USA. Przed założeniem firmy w USA warto przeprowadzić nawet wstępną analizę potencjalnych “oszczędności” w stanowych podatkach kojarzonych z założeniem spółki w Wyoming. Podczas gdy jest możliwe że udziałowiec indywidualny nie będzie płacić podatku dochodowego w Wyoming, inne koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie innych amerykańskich stanów mogą przekroczyć „nominalne” oszczędności podatkowe w Wyoming. Jedynym z takich kosztów jest obowiązek rejestracji działalności i posiadania agenta rejestrowego spółki, tzw. registered agent, w każdym stanie w którym firma w USA prowadzi działalność. Warto poradzić się doradcy w USA w kwestii kapitału założycielskiego. Firma zarejestrowana w USA powinna wnieść kapitał założycielski. Doradca znający prawo w USA powinien ustalić minimalny kapitał zakładowy firmy w USA i nakreślić jaka może być odpowiedzialność cywilna polskiego udziałowca w firmie w USA.

Firma USA i działalność w USA

Przed szybkim założeniem firmy w USA przez Internet warto też zastanowić nad biznesowymi aspektami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej w USA. Oto niektóre z nich.

firma w USA
Działalność gospodarcza USA i firma w USA
 • W którym lokalizacji z polska firma powinien otworzyć biuro, magazyn lub przedstawicielstwo swojej firmy w USA?
 • Dlaczego oddział firmy w USA powinna mieć siedzibę w NYC, a nie w Atlancie?
 • Jakie są realne koszty wynajmu i utrzymania biura firmy w USA w Kalifornia lub New York City? Sprawdź mój post na temat: http://bit.ly/koszt_wynajmu_biura_w_usa
 • Kto zajmie się codziennymi sprawami administracyjnymi firmy w USA które pojawią się w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej w USA?
 • Który księgowy kompetenie zajmie się kwestiami podatkowymi polskiej firmy w USA?

LLC spółka a prawo podatkowe w USA

Wybrane regulacje podatkowe w USA związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie Stanów Zjednoczonych.

 • Podmiot gospodarczy generujący dochód na terenie USA, nawet jeżeli nie posiada „oddziału” firmy na terenie Stanów Zjednoczonych, ciągle posiada obowiązki podatkowe w USA. Warto sprawdzić umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania z USA.
 • Numer podatkowe firmy w USA, rejestracje podatkowe i numer podatkowy dla polskiego udziałowca będą potrzebne do prowadzenia sprzedaży internetowej w USA, a także do rozliczania dochodu firmy w USA i polskiego udziałowca w spółce amerykańskiej.
 • Prawo podatkowe w niektórych amerykańskich stanach wymaga wytypowanie osoby fizycznej która będzie odpowiedzialna za pobieranie i odprowadzania stanowych podatków od sprzedaży, tzw. „sales tax”. Sprawdź, kiedy spółka LLC będzie zobowiązana do pobieraniu „VATu” w USA?
 • Firma w USA która posiada konto bankowe w USA, wpłaciła kapitał zakładowy spółki i posiada polskiego udziałowca, może być zobowiązana do dostarczania formularz podatkowego lub ryzykuje zapłaceniem kary podatkowej w wysokości $25,000.
Działalność gospodarcza w USA wymaga przyjmowanie płatności w USA

W codziennej praktyce natrafiam na klientów z Polski, których internetowo założona spółka w Wyoming nie jest w  stanie prowadzić pełnej działalności gospodarczej ponieważ nie posiada konta bankowego w USA. Jeżeli polski przedsiębiorca myśli, że rozwiąże kwestie płatności na rynku USA używając PayPal do robienia przelewów z USA do Polski to musi być przygotowany do płacenia opłat i przewalutowania które będą kosztować przedsiębiorcę okolo 12%. W 2020 roku otwarcie konta bankowego firmy w USA jest utrudnione ponieważ istnieją specyficzne formalne dotyczące polskiego udziałowca w firmie w USA. Sprawdź na jakie bariery trafi polski przedsiębiorca zakładający konto bankowe w USA. Doradca z praktyczną wiedzą o realiach rynku amerykańskiego powinien doradzić:

 • Który bank w USA jest obecnie najbardziej przyjazny dla udziałowców z Polski?
 • Kto powinien być upoważniony do przeprowadzania operacji bankowych firmy w USA i jakie jest ryzyko prawne takiego rozwiązania?
 • Jakie wymogi musi spełniać spółka w USA z polskim udziałowcem planująca przyjmowanie płatności od amerykańskich kontrahentów poprzez Internet lub amerykańskie karty kredytowe?
Założenie firmy w USA przez lokalnego prawnika jest dobrą inwestycją

Każdy polski przedsiębiorca, który planuje prowadzenie działalności gospodarczej w USA poprzez założenie firmy w jednym z amerykańskich stanów powinien posiadać podstawowe zrozumienie dotyczące powyższych kwestii. Niestety szybka decyzja o rejestracji spółki w USA przez Internet lub zatrudnienie doradcy spoza Stanów Zjednoczonych, który nie zna realiów praktycznych, wymogów prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie USA będzie kosztownym błędem już w pierwszej fazie wejścia polskiej firmy na rynek Stanów Zjednoczonych. Jeżeli jesteś zainteresowany poprawnym przeprowadzeniem procesu rejestracji firmy w USA, włącznie z rozwiązaniem powyższych kwestii, sprawdź moją ofertę tutaj.

Gotowa spółka USA kupno spółki w USA realia rynkowe w 2020

W obecnym czasie walki z koronawirusem, przyjazd do USA w celu załatwienia pewnych elementów związanych z prowadzeniem działalności na rynku USA jest praktycznie niemożliwy. Jeżeli prowadzisz poważną działalność gospodarczą w Polsce i jesteś zainteresowany szybkim założeniem firmy w USA gotowej do prowadzenia działalności gospodarczej na terenie USA rozważ kupno gotowej spółki w USA lub napisz do mnie: jc@ecomten.com.