Florida LLC

Floryda w USA jest domem do ponad 2 milionów zarejestrowanych podmiotów gospodarczych. Prawo Stanu Floryda oferuje parę form prawnych do prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Stanu Floryda Działalność gospodarcza może być prowadzona pod forma: corporation, limited liability partnership, partnership lub limited liabilty company. Tych ostatnich jest najwięcej. Kiedy na Florydzie jest założonych ponad 750 tysięcy korporacji, to firmy typu LLC jest blisko 1.5 miliona.

LLC Florida v. corporation Florida

Jest wiele powodów, dlaczego przedsiębiorcy wybierają formę LLC  a nie corporation do prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Stanu Floryda.”Florida LLC” oferuje ochronę przed roszczeniami osób trzecich, a także chroni udziałowca w LLC Florida przed osobistą odpowiedzialnością za długi spółki LLC. Prowadzenie działalności gospodarczej poprzez Florida LLC jest także mniej skomplikowane pod względem formalności prawnych. Zagraniczny udziałowiec w corporation Florida  będzie musiał rozwiązać kwestie podwójnego opodatkowania dochodu firmy. W 2020 opodatkowanie dochodu wygenerowanego przez korporacje to 21% v. w 2021 nowa administracja amerykańska obiecuje podwyżkę corporate tax do 28%. Inny aspekt podatkowy związany z corporation Florida to 5% podatek. Udziałowcem w s-corporation Florida nie może być obywatel polski. Udziałowcem w Florida LLC może  być inny podmiot gospodarczy, osoba fizyczna spoza Stanów Zjednoczonych jak i spółka zagraniczna.

Jak założyć firmę na Florydzie

florida LLC
Florida LLC

Typowe kroki przy założeniu firmy LLC na Florydzie to:

  • Znalezienie agenta rejestrowego dla firmy Florida LLC.
  • Wynajem i ustalenie fizycznego adresu dla spółki LLC Florida.
  • Wybór nazwy dla firm LLC Florida, która nie będzie podobna do innej zarejestrowanej spółki LLC na Florydzie.
  • Rejestracja firmy w Stanowym Urzędzie.
  • Wystąpienie o numer podatkowy firmy LLC.
  • Przygotowanie umowy LLC operating agreement.

Dokument założycielski spółki LLC na Florydzie może być złożony przez samego udziałowca LLC lub przez jego autoryzowanego przedstawiciela. Dokument założycielski firmy LLC Florida zawiera: fizyczny adres spółki LLC, nazwę spółki LLC,  adres udziałowca w LLC i adres agenta rejestrowego LLC. W obecnym czasie Urząd Stanowy Stanu Florydzie procesuje dokument założycielski LLC w około 2 tygodnie.

Agent rejestrowy Florida

Prawo biznesowe Stanu Floryda, Floryda Business Corporation Act, reguluje podmioty gospodarcze prowadzące działalność gospodarcza na terenie Stanu Floryda. Florida Business Corporation Act wymaga, aby każdy podmiot prowadzący działalność gospodarcza na jego terytorium posiadał agenta rejestrowego na Florydzie. Agent rejestrowy firmy, musi być:

1. Osoba fizyczną zamieszkała w tym stanie, lub
2. Innym podmiotem gospodarczym uprawnionym do prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Florydy.

Każdy zarejestrowany agent rejestrowy spółki Florida, jak i jego następca, powinien złożyć oświadczenie na piśmie w Urzędzie Stanowym Stanu Floryda, w formie i w sposób określony przez Stan Floryda, akceptujące powołanie jako agent rejestrowy firmy. Oświadczenie o przyjęciu musi zawierać informację, że agent rejestrowy spółki na Florydzie zapoznał się z obowiązkami związanymi z taka pozycja i akceptuje bycie takim agentem.

Obowiązki agenta rejestrowego spółki LLC Florida to przekazywanie podmiotowi działającemu na Florydzie zawiadomień lub żądań odnoszących się do spółki LLC lub corporation zarejestrowanej w Stanie Floryda, które będą doręczane lub otrzymywane przez agenta rejestrowego na Florydzie.

Firma prowadząca działalność na terenie Stanu Floryda nie może ścigać długów biznesowych ani prowadzić żadnego postępowania przed sądem Stanu Florydy, do momentu kiedy podmiot podejmujący działania prawne nie spełni wymagań Floryda Business Corporation Act.

LLC Florida firma Floryda

Jeżeli potrzebujesz pomoc przy założeniu firmy na Florydzie, sprawdź poniższą ofertę.