Regulamin sklepu internetowego sprzedaż internetowa do USA

Sklep internetowy prowadzący sprzedaż internetowa do USA poza profesjonalnie zaprojektowaną szatą graficzną i dobrym kontentem marketingowym przedstawiającym rozwiązanie praktycznego problemu konsumenta w USA powinien także posiadać dobrze przygotowany regulamin sklepu internetowego. Regulamin sklepu internetowego skierowanego na rynek w USA nie może być jedynie przetłumaczeniem polskiego regulaminu sprzedaży internetowej na język angielski. Regulamin sklepu internetowego musi być przygotowany zgodnie z prawem w USA. Regulamin sprzedaży internetowej w USA będzie regulowany przez przepisy federalne jak i stanowe. Co powinien zawierać dobrze przygotowany regulamin sklepu internetowego na rynek amerykański?

regulamin sklepu internetowego usa
Regulamin sklepu internetowego 2020

Regulamin sprzedaży internetowej w USA

Dla wielu sprzedawców internetowych przygotowanie regulaminu sklepu internetowego skierowanego na rynek USA może wydawać się dość prostym wyzwaniem. Bardzo często europejski sprzedawca internetowy po prostu ściąga regulamin sklepu internetowego ze stron internetowych osób trzecich, nie do końca rozumiejąc ryzyka, na które narażę działalność gospodarczą prowadzoną w USA jak i osobę fizyczna stojąca za sprzedażą internetowa prowadzona na rynku amerykańskim. Jak wygląda najczęściej praktyka polskich sprzedawców internetowych? „Najczęściej sprzedawcy polscy decydują się na przygotowanie regulaminu wg prawa polskiego, a następnie tłumaczą go na język obcy, co jest błędną praktyką.”

Źle przygotowany regulamin sklepu internetowego może być nie tylko niezgodny z regulacjami prawa amerykańskiego, ale także nie posiadać żadnej mocy prawnej na terenie USA, szczegolnie gdy zagraniczny sprzedawca internetowy ma do czynienie z regulacjami stanowymi w 50-sciu amerykańskich stanach. Profesjonalnie przygotowany regulamin sklepu internetowego będzie określać wiele ważnych aspektów prawnych związanych ze sprzedażą internetowa w USA. Regulamin sklepu internetowego w USA może na przykład wprowadzić limity pieniężne za szkody wyrządzone przez produkt zakupiony w USA lub określić jak powinna przebiegać procedura prawna w przypadku, gdy amerykański konsument zdecyduje się dochodzić swoich praw przed sądem w Stanach Zjednoczonych.

Regulamin sklepu internetowego w USA
Sklep internetowy w USA regulamin sprzedaży

Sklep internetowy regulamin a regulacje prawne w USA

Nie wprowadzając skomplikowanych teorii prawnych warto przedstawić jak prawo w USA podchodzi do ważności regulaminu sprzedaży internetowej, umowy pomiędzy sklepem internetowy a konsumentem w USA. W celu stworzenia ważnego umowy, kontraktu, który będzie miała moc prawną w USA, strona internetowa oferujące produkt lub usługę musi przedstawić ważną ofertę, która będzie poprawnie zaakceptowana przez drugą stronę transakcji, czyli konsumenta w USA dokonującego zakupu internetowego. Stąd regulamin sprzedaży internetowej musi być poprawnie umieszczony na stronie sklepu internetowego sprzedającego produkty lub usługi na terytorium Stanów Zjednoczonych. Nawet bardzo dobrze przygotowany regulamin sprzedaży internetowej, który będzie umieszczony na dole witryny internetowej, w przypadku sporów prawnych nie będzie brany pod uwagę przez amerykańskie sądy. Sędzia w USA rozpatrujący roszczenia prawne związaną ze specyficzną transakcję, która została zawarta przez stronę internetową, podejmie  własną decyzję czy uznać regulamin sklepu internetowego za zgodny z amerykańskim prawem, po rozważeniu następujących czynników i informacji.
 • Kto jest stroną poszkodowaną, próbującą dochodzić swoich praw związanych z transakcją/ sprzedażą internetową? Konsument w stanie Kalifornia będzie miał zupełnie inne prawa niż klient biznesowy, tzw. ”merchant”, ze stanu Floryda.
 • Jak łatwo dostępny był regulamin sklepu internetowego podczas interakcji internetowej?
 • Jak przekonująca jest ewidencja, że poszkodowana strona transakcji internetowej miała dużo okazji do zapoznania się z regulaminem sklepu internetowego w USA?
 • Czy regulamin sklepu internetowego używał mało czytelną czcionkę?
 • W przypadkach poszkodowanego, który jest indywidualnym konsumentem w USA, amerykański sędzia rozważy czy przeciętny konsument zrozumiałby warunki sprzedaży internetowej?
 • Czy regulamin sklepu internetowego powinien być uznany za nieważny, nieposiadający mocy prawnej w USA, ponieważ poszkodowany konsument nie miał innego wyjścia i musiał zaakceptować warunki transakcji internetowej w celu dokonania zakupu internetowego?
 • Jak skomplikowana jest regulamin sprzedaży internetowej użyty na stronie sklepu internetowego w USA? Czy był to 30-stronicowa umowa gdzie widoczne były tylko dwie pierwsze strony całego regulaminu sklepu internetowego
 • Czy strona sklepu internetowego została zaprojektowana w taki sposób, że przeciętny użytkownik odwiedzający sklep internetowy od razu by zakładał, że jej głównym celem nie była sprzedaż produktu, lecz oszustwo lub wyłudzenie?
 • W jaki sposób doszło do zakupu internetowego na rynku USA? Czy konsument w USA dokonał zakupu produktu używając urządzenia mobilnego? Jak dostępny i czytelny był regulamin sklepu internetowego na telefonie amerykańskiego konsumenta?
 • Czy regulamin sklepu internetowego limituje lub kompletnie odbiera specyficzne prawa klienta indywidualnego w USA, co jest niezgodne z prawem stanowym, w którym znajduje się poszkodowany amerykański konsument? W ostatnich czasach Kalifornia jest najbardziej restrykcyjnym stanem chroniącym prawa swoich rezydentów.
 • W przypadkach, gdy regulamin sprzedaży internetowej był wznowiony, w jaki sposób klienci w USA zostali poinformowani o jego aktualizacji.

Ubezpieczenie sklepu internetowego prowadzącego sprzedaż internetową do USA

regulamin sklepu internetowego usa
Regulamin sklepu internetowego US
Celem profesjonalnie opracowanego regulaminu sprzedaży internetowej jest maksymalne zmniejszenie ryzyka związanego z prowadzaną sprzedażą internetową na terenie Stanów Zjednoczonych. Właściciel sklepu internetowego powinien unikać niepotrzebnego ryzyka, iż pewnego dnia będzie musiał dochodzić swoich praw lub bronić się od odpowiedzialności cywilnej za sprzedaż wadliwego produktu w najmniej oczekiwanym miejscu na terenie Stanów Zjednoczonych. Na przykład możliwy jest scenariusz gdzie sklep internetowy związany z firmą zarejestrowaną w Stanie Floryda, Florida LLC, będzie musiał bronic się przed sądem stanowym w Alasce. Nawet dobrze przygotowany regulamin sklepu internetowego w USA, który jest zgodny z prawem USA, nigdy w 100% nie zabezpieczy podmiotu prowadzącego sprzedaż internetową od odpowiedzialności cywilnej na terenie Stanów Zjednoczony. W celu dalszego zmniejszenia ryzyka po stronie sprzedawcy internetowego oferującego produkty lub usługi na rynku USA, podmiot prowadzący sprzedaż internetową powinien posiadać odpowiednie ubezpieczenie OC w USA. Dowiedz się więcej o ubezpieczaniu sklepu internetowego na rynku amerykańskim tutaj.
Audyt regulaminu sklepu internetowego

Prowadzisz lub planujesz prowadzić sprzedaż internetową, sklep internetowy, na rynku amerykańskim? Upewnij się, że prowadzisz sprzedaż internetową zgodnie z prawem USA. Zamów audyt regulaminu sklepu internetowego USA, lub zleć Kancelarii przygotowanie regulaminu sprzedaży internetowej na rynku USA.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin