Regulamin sklepu internetowego sprzedaż internetowa do USA
Sklep internetowy prowadzący sprzedaż internetowa do USA poza profesjonalnie zaprojektowaną szatą graficzną i dobrym kontentem marketingowym przedstawiającym rozwiązanie praktycznego problemu konsumenta w USA powinien także posiadać dobrze przygotowany regulamin sklepu internetowego. Regulamin sklepu internetowego skierowanego na rynek w USA nie może być jedynie przetłumaczeniem polskiego regulaminu sprzedaży internetowej na język angielski. Regulamin sklepu internetowego musi być przygotowany zgodnie z prawem w USA. Regulamin sprzedaży internetowej w USA będzie regulowany przez przepisy federalne jak i stanowe. Co powinien zawierać dobrze przygotowany regulamin sklepu internetowego na rynek amerykański?
Regulamin sprzedaży internetowej w USA
Dla wielu sprzedawców internetowych przygotowanie regulaminu sklepu internetowego skierowanego na rynek USA może wydawać się dość prostym wyzwaniem. Bardzo często europejski sprzedawca internetowy po prostu ściąga regulamin sklepu internetowego ze stron internetowych osób trzecich, nie do końca rozumiejąc ryzyka, na które narażę działalność gospodarczą prowadzoną w USA jak i osobę fizyczna stojąca za sprzedażą internetowa prowadzona na rynku amerykańskim. Jak wygląda najczęściej praktyka polskich sprzedawców internetowych? „Najczęściej sprzedawcy polscy decydują się na przygotowanie regulaminu wg prawa polskiego, a następnie tłumaczą go na język obcy, co jest błędną praktyką.”
Źle przygotowany regulamin sklepu internetowego może być nie tylko niezgodny z regulacjami prawa amerykańskiego, ale także nie posiadać żadnej mocy prawnej na terenie USA, szczegolnie gdy zagraniczny sprzedawca internetowy ma do czynienie z regulacjami stanowymi w 50-sciu amerykańskich stanach. Profesjonalnie przygotowany regulamin sklepu internetowego będzie określać wiele ważnych aspektów prawnych związanych ze sprzedażą internetowa w USA. Regulamin sklepu internetowego w USA może na przykład wprowadzić limity pieniężne za szkody wyrządzone przez produkt zakupiony w USA lub określić jak powinna przebiegać procedura prawna w przypadku, gdy amerykański konsument zdecyduje się dochodzić swoich praw przed sądem w Stanach Zjednoczonych.
Sklep internetowy regulamin a regulacje prawne w USA
- Kto jest stroną poszkodowaną, próbującą dochodzić swoich praw związanych z transakcją/ sprzedażą internetową? Konsument w stanie Kalifornia będzie miał zupełnie inne prawa niż klient biznesowy, tzw. ”merchant”, ze stanu Floryda.
- Jak łatwo dostępny był regulamin sklepu internetowego podczas interakcji internetowej?
- Jak przekonująca jest ewidencja, że poszkodowana strona transakcji internetowej miała dużo okazji do zapoznania się z regulaminem sklepu internetowego w USA?
- Czy regulamin sklepu internetowego używał mało czytelną czcionkę?
- W przypadkach poszkodowanego, który jest indywidualnym konsumentem w USA, amerykański sędzia rozważy czy przeciętny konsument zrozumiałby warunki sprzedaży internetowej?
- Czy regulamin sklepu internetowego powinien być uznany za nieważny, nieposiadający mocy prawnej w USA, ponieważ poszkodowany konsument nie miał innego wyjścia i musiał zaakceptować warunki transakcji internetowej w celu dokonania zakupu internetowego?
- Jak skomplikowana jest regulamin sprzedaży internetowej użyty na stronie sklepu internetowego w USA? Czy był to 30-stronicowa umowa gdzie widoczne były tylko dwie pierwsze strony całego regulaminu sklepu internetowego
- Czy strona sklepu internetowego została zaprojektowana w taki sposób, że przeciętny użytkownik odwiedzający sklep internetowy od razu by zakładał, że jej głównym celem nie była sprzedaż produktu, lecz oszustwo lub wyłudzenie?
- W jaki sposób doszło do zakupu internetowego na rynku USA? Czy konsument w USA dokonał zakupu produktu używając urządzenia mobilnego? Jak dostępny i czytelny był regulamin sklepu internetowego na telefonie amerykańskiego konsumenta?
- Czy regulamin sklepu internetowego limituje lub kompletnie odbiera specyficzne prawa klienta indywidualnego w USA, co jest niezgodne z prawem stanowym, w którym znajduje się poszkodowany amerykański konsument? W ostatnich czasach Kalifornia jest najbardziej restrykcyjnym stanem chroniącym prawa swoich rezydentów.
- W przypadkach, gdy regulamin sprzedaży internetowej był wznowiony, w jaki sposób klienci w USA zostali poinformowani o jego aktualizacji.
Ubezpieczenie sklepu internetowego prowadzącego sprzedaż internetową do USA
Audyt regulaminu sklepu internetowego
Prowadzisz lub planujesz prowadzić sprzedaż internetową, sklep internetowy, na rynku amerykańskim? Upewnij się, że prowadzisz sprzedaż internetową zgodnie z prawem USA. Zamów audyt regulaminu sklepu internetowego USA, lub zleć Kancelarii przygotowanie regulaminu sprzedaży internetowej na rynku USA.